Україна хоче запускати свої ракети із космодрому в Австралії

0
608

Державне космічне агенство України (ДКАУ) запропонувало побудувати космодром для запусків власних ракет біля авіабази в Австралії. Цей космодром може стати у майбутньому основним пусковим майданчиком Азії, який буде обслуговувати комерційні запуски для регіональних партнерів Австралії: Японії, Сінгапуру, Південної Кореї, Індонезії та інших.

Про це повідомляє Українська правда із посиланням на видання The West Australian та посла України в Австралії Миколу Кулініча.

«Україна має технічні знання і довгу історію у сфері світових космічних досліджень. Ця пропозиція є цілком реалістичною. Україна могла б запускати ракети вже завтра вранці, якщо б мала майданчик. Ми пропонуємо наших людей і наші експертні знання, якщо Австралія має землю для використання», — заявив він.

Зазначається, що для створення космодрому потрібно 5-7 тис. км², а також підтримка Федерального і Державного урядів Австралії на дослідження земель, дозвіл від екологічних служб та вирішення питань з правами на землю австралійських аборигенів.

Попередні дослідження, як зазначив Микола Кулініч, обійдуться менше ніж у $500 тис.

«Будівництво стартових майданчиків, ангарів і допоміжних споруд могло б фінансуватися за рахунок приватних інвестицій, а також внесків сусідів і союзників Австралії», — йдеться у статті.

Як відомо, вперше пропозиція ДКАУ побудувати космодром в Австралії надійшла у 2016 році.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ