З 2020 року ЄС хоче заборонити вугілля в електро- та теплоенергетиці. Виключення — лише для бідних країн

0
2601

У вівторок, 28 листопада 2017 р., Комітет з питань навколишнього середовища Європарлмаенту узгодив абсолютною більшістю голосів (57 – «за», 3 – «проти», 2 – «утрималися») попередню угоду між парламентом ЄС та Радою з реформування системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS) на період 2021-2030 рр.

Новий проект реформ вже з 2019 року передбачає посилення заходів проти надмірних викидів вуглецю і обмежує кількість країн, які зможуть використовувати тверді види палива, зокрема вугілля, для електро- та теплопостачання. Про це повідомило видання S&P Global Platts.

Ця угода ще 9 листопада була неформально узгоджена Європарламентом та Радою з питань реформування системи торгівлі викидами ЄС. Вона передбачає компроміс у питанні модернізації енергетичного сектору європейських країн.

Насамперед йдеться про виключення твердого викопного палива (вугілля) з енергосектору країн ЄС. Однак ця заборона поки що не стосуватиметься країн — членів ЄС з низьким рівнем доходів населення.

Очікується, що ця угода стане законом та набере чинності у березні-квітні 2018 року, після відповідного голосування у Європарламенті та раді Європи.

Як зазначає Михайло Корчемкін, Генеральний директор та власник консалтингової компанії East European Gas Analysis, у 2016 році експорт російського твердого викопного палива до ЄС складав 32,5%, з Колумбії – 23,2%, із Австралії та США 15,8% та 14,3% відповідно.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ