Як виглядатиме нова Контрактова площа?

0
2831

Незабаром Контрактова площа стане зеленою зоною для відпочинку, вільною від торгівлі. Демонтаж МАФів на площі майже закінчився, після чого відразу почнеться її реконструкція. Про те, що на площі будуть зносити МАФи, було відомо ще в квітні. Демонтаж був першим кроком на шляху до поліпшення Контрактової площі, далі за планом — виконання плану проекту Студії ландшафтної архітектури Максима Коцюби. Проект «Київська вітальня» переміг на фестивалі PRO Місто в конкурсі на благоустрій Контратковой площі.

Нова Контрактова сильно відрізнятиметься від теперішньої. На території площі висадять алею ясенів, розмістять мобільні вуличні меблі, зроблять кілька зелених галявин і підвісне освітлення, покладуть бруківку.

Рішення зробити площу зеленою приймалося довго, адже в різний час тут хотіли побудувати торговий центр, транспортний хаб і різні павільйони для торгівлі. Але врешті-решт прийняли рішення залишити територію скверу вільною від будь-яких споруд.

“Контрактова повинна стати однією з перлин Києва. Адже в місті відчувається брак пішохідних вулиць. Наприклад, у нашому проекті вказано, що пішохідною повинна стати вулиця Сагайдачного – від її початку до перетину з Покровсько-Андріївською”, — зазначив Євген Петрощук, координатор проекту «Київська вітальня».

Умовно нова площа буде розділена на дві частини — транзитну алею і місце для відпочинку. Шлях від виходів зі станції метро «Контрактова площа» в напрямку пам’ятника Сковороді покриють бетонною плиткою. Плюс оновленої транзитної зони в тому, що її зроблять ширше, ніж вона є зараз. Це дозволить комфортно пересуватися навіть в годину пік, незважаючи на щільний пішохідний потік.

«Для того, щоб “вилікувати” травмований простір і дати людям його переосмислити, все на площі буде по-іншому. Будуть встановлені мобільні вуличні стільці, котрі кожна людина зможе розміщувати на площі за власним бажанням, адже вітальня — це простір киян, в якому вони є господарями », — зазначив автор проекту Максим Коцюба.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ