Wikipedia обрала найкращі фото культурних пам’яток України (ФОТО)

0
2505

Міжнародний проект “Вікі любить пам’ятки” визначив переможців цьогорічного конкурсу найкращих світлин культурних пам’яток. В Україні найкращими визнали світлини Воскресенської церкви у Слов’янську, водонапірної вежі у Вінниці та декількох пам’яток у Донецьку. Про це повідомило агентство UNN.

До найкращих світлин української культурної спадщини також увійшли фото Львівського оперного театру, осінній захід сонця над Святогірською лаврою у Донецькій області, руїни Кудринецького замку, Олеський замок у Львові та Успенський собор у селі Біла Криниця.

Нагородження переможців відбулося у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці імені В. Г. Заболотного. Загалом в українській частині конкурсу “Вікі любить пам’ятки” брало участь понад 37 тисяч фотографій – найбільше серед усіх країн-учасниць.

На фото зображені понад 16 тисяч культурних пам’яток України, серед яких 2,5 тисячі було сфотографовано уперше. Фотографії надійшли від 410 авторів, серед яких 15 – найактивніші учасники не лише в Україні, але й у світі.

Загалом у міжнародному конкурсі “Вікі любить пам’ятки” цього року взяли участь понад 50 країн-учасниць. Проект спрямований на те, аби створити повну ілюстровану інформаційну базу про культурну спадщину світу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ