Влада Франції хоче заборонити WhatsApp, Imessager та TELEGRAM

0
2582

Днями стало відомо, що Міністр Внутрішніх Справ Франції Бернар Казньов поділився зі СМІ своїми поглядами та планами щодо використання меседжерів з системою end-to-end шифрування у Європі. Він наголосив, що використання таких меседжерів становить загрозу тероризму для Європейських держав, тому що влада не може перевіряти повідомлення користувачів, навіть якщо їх повідомлення несуть у собі потенційну загрозу неправомірних дій та особливо планування терактів. Посадовець повідомив це журналістам після засідання уряду по питанням безпеки.

До таких радикальних дій проти свободи урядовці Франції вимушені вдатися через серію терористичних актів, які, нажаль, відбулися у декількох Французських містах та інших європейських державах за останній час.

“Більшість повідомлень, повязаниз із скоєнням терактів, передаются з використанням шифрування. І це є централною проблемою у боротбі з тероризмом.” – прокоментвав Міністр

Також він наголосив, що в його планах є обговорення цього питання на загальноєвропейськом рівні. Деякі з пропозицій він вже оголосив своєму колезі з Німеччини Томасу де Мезєру тому що планує заручитись підтримкою у питанні заборони end-to-end шифровання і він сподіваєтся на солідарність.

Ініціатива щодо заборони додатків з таким видом шифрування не нова. Декілька років тому подібні заяви висловлювали й інші представники європейских держав, та ситуація загострилася після серії терактів, відповідальність за які взяла терористична організація ІДІЛ. Начебто саме меседжарами з таким шифруванням користуються терористи для обміном інформацією та плануванням терористичних атак.

10 серпня поліція Франції затримала 16-річну школярку за підозрою в плануванні теракту через додаток Telegram. У поліції впевнені, що цим же додатком користувалися терористи, коли минулого місяця напали на церкву на півдні Франції.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ