Використання вугілля треба оподатковувати — Раджендра Пачаурі

0
2101

Для довготривалості, сталості та бізнес-інвестицій потрібно встановити правильну цінову політику. Тому є сенс позбавити субсидій генеруючі компанії, що використовують традиційні енергоносії, зокрема вугілля. Преференції для традиційної енергогенерації тільки спричиняють надлишок видобування пального, що призводить до зміни клімату та забруднення на місцевому рівні.

Про це заявив Раджендра Кумар Пачаурі, президент Всесвітнього форуму зі сталого розвитку та лауреат Нобелівської премії миру (2007 р.) на Київському міжнародному економічному форумі.

Він радить брати приклад із США. «Потрібно провести раціоналізацію цінової політики для викопного пального та встановити податок на прибуток. Представники республіканської партії Сполучених Штатів запропонували навіть цілу схему. На їхню думку, варто розпочати систему податку із 40 доларів на тонну вугілля. Отримані кошти можна використати для субсидування соціальної безпеки», — вважає Пачаурі.

На думку експерта, зараз саме час інвестувати в «зелену» енергетику. В основі всіх нових потужностей мають бути відновні ресурси.

Україна зобов’язалася перед Європейським Енергетичним співтовариством до 2020 року довести частку альтернативної енергетики до 11% загального обсягу генерації. В проекті Енергетичної стратегії України до 2035 року заплановано, що до цього часу «зелена» енергетика буде складати вже 21% від загального обсягу генерації. За даними Міністерства енергетики та вугільної промисловості у 2016 році на альтернативну генерацію припав лише 1% від всієї виробленої в країні електроенергії.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ