Великобританія хоче ввести жорстке регулювання виробництва та переробки пластику

0
2186

Комітет із питань екологічного аудиту Палати громад Великобританії видав новий законопроект, який передбачає виплату компенсації з повернення пластикових пляшок на переробку. Також уряд хоче накласти фінансову відповідальність за пластикові відходи на самих виробників пляшок. Про це повідомляє видання Bloomberg.

Сьогодні лише половина із 13 млрд. щорічно використаних пластикових пляшок у Великобританії відправляється на переробку. Нове законодавство, на думку комітету, дозволить збільшити відсоток переробки пластику до 90%. Таким чином планується зменшити кількість пластикових відходів у Світовому океані.

“Ми мусимо прийняти рішучі заходи, аби захистити наше навколишнє середовище від руйнівних наслідків морського забруднення пластиковими відходами. Якщо ці забруднення збільшуватимуться із тим темпом, який є зараз, то до 2050 року загальна вага пластику у Світовому океані переважить всю вагу морської риби”, – зазначає Мері Кріх, очільник комітету.

Зокрема, нове законодаство також передбачає, що до 2023 року кожна друга пляшка виготовлятиметься із перероблених пластикових пляшок. Також самі виробники пластику будуть платити спеціальний податок на упаковки, які важко переробляти .

Розробники документу зазначають, що якщо споживання води та інших напоїв у кафе на громадських закладах стане більш доступним, то це дасть змогу зменшувати кількість пластикових пляшок із 7,7 млрд. на 65% щороку.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ