В Україні відкрили новий дослідницький центр, який вивчатиме розвиток міст

0
2748

Новостворений дослідницький центр Enwirenment співпрацюватиме із каліфорнійським університетом Берклі та NASA. Він займатиметься вивченням ландшафтів та визначенням основних тенденцій розвитку міст.Отримані дані будуть оприлюднені у вільному доступі та пригодяться для реалізації соціальних та бізнес-проектів. Про це повідомили на прес-конференції, присвяченій заснуванню Enwirenment.

“Дослідницький центр Enwirenment реалізуватиме інноваційні проекти передусім для створення безпечного та природно благонадійного середовища в Україні та світі через наукові дослідження, партнерство із провідними університетами та громадськими організаціями. Ми створюємо платформу для обміну досвідом та знаннями з метою створення ефективних проектів, спрямованих на оптимізацію процесів економічного та соціального розвитку міст”, – зазначає координатор дослідницького центр Владислав Ілюхін.

На фото Владислав Ілюхін, координатор дослідницького центру Enwirenment. Джерело: Enwirenment

Проект передбачає детальне вивчення процесів містобудування в Україні на міжнародному рівні, оскільки отримані дані зі знімків NASA відправлятимуться безпосередньо до аналітичного центру університету Берклі. У співпраці із нашими дослідниками останні зможуть аналізувати ріст українських міст упродовж останнього десятиліття, виявляти залежність між забудуванням міст, матеріалами будівництва, наявністю зелених зон та зміною клімату в місті. Центр також вивчатиме зміни температури у містах, якість забудов та шляхи розвитку інфраструктури. Це дозволить розробляти рекомендації для подальшого розвитку навколишнього середовища та бізнесу.

“Коли інвестори заходять в будь-яке місто, вони очікують якихось відповідних правил гри, зрозумілої стратегії розвитку міста, обгрунтованості. І от саме така синергія бізнесу з науковим середовищем дозволить забезпечити комплексний, науково обгрунтований розвиток міст. Це як загальне бачення, так і конкретні проекти.  Наше завдання тут – створити такі умови, щоб бізнес міг розвиватися”, – каже Олег Світличний, представник департаменту економіки та інвестицій КМДА.

Урядовець зазначив, що місцева влада вже має певні плани на майбутні дослідження центру Enwirenment. Це будівництво київської бізнес-гавані у Деснянському районі, де планується розмістити промисловий порт, основною частиною якого буде індустріальний парк. За словами Світличного, сюди входитимуть максимально високотехнологічні об’єкти: легка промисловість, фармацевтика, ІТ.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ