В Україні прогнозують ріст цін на автомобільне паливо

0
2701

У жовтні постачання білоруського бензину А-92 скоротилося на 91%. Його дефіцит оцінюють у 30-35 тис. тонн, тобто у 40% від загального споживання палива цього типу в Україні. Така нестача може спровокувати ріст цін на машинне паливо. Про це повідомили у “Консалтинговій групі “А-95” з посиланням на власне дослідження.

Як зазначають експерти, таке різке постачання бензину з Білорусі пов’язане з плановим ремонтом на Мозирському НПЗ, розпочатим у вересні. Продукція цього заводу становить половину усього імпорту пального в Україні.

Окрім того, фахівці з “Консалтингової групи “А-95” зазначають, що у вересні добігли кінця терміни договорів між Білоруською нафтовою компанією та українськими компаніями. Пошук нового очільника БНК також стримує керівництво компанії від прийняття серйозних рішень.

Графік поставки бензину А-92 з Білорусі. Джерело: Консалтингова група “А-95”

“Нестача білоруських поставок разом із ростом світових цін буде утримувати цінову напругу в Україні протягом усього листопада. Ми мали сподівання пройти цей період з відносно стабільною ціною, але об’єм недопостачань та світовий ріст цін штовхають ціни на паливо вверх”, – каже директор “Консалтингової групи “А-95” Сергій Куюн.

Як зазначається, зниження поставок у жовтні зазнав і білоруський бензин А-95. Його обсяг зменшився на 10,5 тис. тонн порівняно з середньомісячним об’ємом поставок 40 тис. тонн. Недостачу цього типу пального частково компенсували бензином із Литви. Імпорт литовського А-95 збільшився на 20 тис. тонн або утричі більше, ніж середній показник попередніх поставок.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ