Усе менше українців вірить в користь децентрацізації – дослідження

0
2124

Частка населення, яка вважає реформу децентралізації потрібною в Україні у 2017 році зменшилася із 64% до 58%, порівняно з 2016 роком. Водночас частка людей, які відзначили зміни на краще у своєму населеному пункті скоротилася з 46% до 43% за аналогічний період.

Про це повідомляє інформаційне агентство Укрінформ із посиланням на результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

“Більшість населення України вважає потрібною реформу децентралізації в Україні. У 2015-2016 роках частка тих, хто вважає реформу потрібною, зросла з 60% до 64%. А зараз трохи знизилась, але не суттєво – до 58%. З нашої точки зору, так сталось через загальний негативний фон у засобах масової інформації”, – сказав професор кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Паніотто під час прес-конференції в Укрінформі.

Панніотто додав, що частка тих, хто вважає реформу децентралізації непотрібною становить лише 20%. Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко наголосив, що опитування показало зростання обізнаності і довіри населення до реформи децентралізації.

“Важливими є кілька індикаторів, які ми побачили. По-перше – щорічне зростання обізнаності і довіри громадян до реформи децентралізації. Вже 71% українців, які точно знають, що реформа децентралізації проходить, і понад 50% вже відчувають безпосередні зміни в результаті децентралізації”, – сказав він.

Зубко зауважив, що також важливим показником децентралізації є те, що люди відчувають покращення якості адмінпослуг. “До 40% зросла кількість людей, які на собі відчули збільшення якості адмінпослуг”, – сказав віце-прем’єр-міністр.

Результати децентралізації за 2015-2017 роки. Джерело: Informer.od.ua.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ