Українські компанії очолили рейтинг офшорів в Естонії

0
2344

99% усіх державних послуг в Естонії можна одержати онлайн, саме тому країну називають “державним офшором”. За останніх три роки північна держава отримала понад 25 тисяч заявок на одержання електронного резидентства (реєстрація компаній в Естонії), з яких 1600 – українські. Про це повідомляє видання Дзеркало тижня.

Така велика кількість заявок від українців ставить Україну на третю позицію у рейтингу охочих отримати електронну реєстрацію у північній країні. Водночас українським компаніям вже було видано 314 карток е-резидентів, що зробило Україну “рекордсменом” за кількістю офшорних компаній в Естонії.

Основними причинами для такої “зміни прописки” називають політичну нестабільність в Україні та сприятливіше середовище для ведення бізнесу в Естонії (за Індексом легкості ведення бізнесу у світі Україна займає 76 місце, а Естонія – 12. Картка е-резидента дає її власнику повний доступ до усіх державних послуг країни. Водночас більшість більшість осіб, які таки отримали картку е-резидента Естонії є ні олігархами, ні представниками великого бізнесу. Це люди з малого та середнього бізнесу, а також стартапів.

Сприятливим фактором для розвитку такого е-резидентства є те, що усі документи компанія може відправити онлайн, рахунки оплачує також через онлайн-банкінг, а онлайн-подання податкової декларації займає не більше 10 хвилин.

Як відомо, вперше е-резидентство надали британському журналістові Лукасу Едварду 1 грудня 2017 року.

Як свідчить статистика e-Residency, наступними за кількістю зареєстрованих компаній в Естонії йдуть Фінляндія (272), Росія (240) та Німеччина (200). Найменше компаній представлено від Бельгії (40) та Японії (40).

Найбільше компаній, які отримали е-резидентство в Естонії, працюють у сфері бізнес-менедженту та бізнес-консультацій(147), також комп’ютерного програмування (120).

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ