У Сербії побудують найбільшу вітрову електростанцію на Західних Балканах

0
2391

Європейський банк реконструкції та розвитку виділив $215 млн. на будівництво нової вітрової електростанції у Сербії. Про це повідомили на сайті ЄБРР.

Потужність вітроелектростанції Čibuk-1 становитиме 158 МВт і ВЕС буде підключена до електросистеми вже в середині 2019 року. Нову потужність побудують на відстані 50 км від Белграда, столиці Сербії. Вона покриє територію у радіусі 40 км та забезпечить електроенергією понад 113 тис. домогосподарств. Окрім цього, Čibuk-1 створить 400 нових робочих місць для жителів навколишніх територій.

Гаррі Бойд-Карпентер, директор Департаменту з електроенергетики ЄБРР, заявив: «Čibuk-1 – це прорив для Сербії, як країни, яка працює над досягненням своєї цілі на 2020 рік – 27% побутових потреб енергетики, забезпечених з відновлюваних джерел енергії. Європейський банк реконструкції та розвитку тісно співпрацював з урядом Сербії для розробки та вдосконалення нормативно-правової бази у секторі «зеленої» енергетики. Ці зусилля тепер відкрили можливості для іноземних інвестицій та створення робочих місць, розпочали першу хвилю проектів з відновлюваної генерації».

Електростанція у Сербії стане четвертим проектом компанії Tesla Wind, збудованим у Європі, після трьох електростанцій у Великобританії та Шотландії. Проект реалізується в рамках національної Стратегії розвитку енергетики у Республіці Сербія до 2025 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ