У Польщі набув чинності закон про заборону торгівлі в неділю

0
2448
Фото: Fancycrave. Джерело: фотобанк pexels.com.

Закон передбачає поступову заборону торгівлі в супермаркетах та торгових центрах у 2018-2019 роках та повну заборону з 2020 року. Відповідно до закону, з 1 березня 2018 року торгівлю можна вести лише у першу та останню неділю місяця. Про це повідомляє агентство Укрінформ.

Поступово польський Сейм скорочуватиме дозвіл на торгівлю у неділю і вже на 1 січня 2019 року заборона стосуватиметься усіх неділь в місяці, окрім останньої. А ще через рік, з 1 січня 2020 року торгівля в неділю буде повністю заборонена, окрім семи днів у році.  Виняток становитиме торгівля у дві неділі перед різдвяними святами, одну неділю перед Великоднем і останні неділі січня, квітня, червня і серпня.

Зазначається, що заборона не поширюється на ринки із сільськогосподарською продукцією, пекарні, кондитерські та магазини, які спеціалізуються на продажі морозива, а також квіткові магазини і об’єкти ритуальних послуг. Закон також дозволяє торгівлю в неділю на вокзалах, в аеропортах та автозаправках.

Порушників закону штрафуватимуть на суму від 8 до 800 тисяч гривень, а за умови систематичного порушення закону їм загрожує тюремне ув’язнення.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ