У Нідерландах колишні в’язниці перетворюють на готелі

0
2750

Через брак злочинців у Нідерландах час від часу закривають в’язниці. Так, у 2013 році через це вже були закриті 13 виправних установ, а до кінця серпня 2017 року влада Нідерландів прийняла рішення закрити ще п’ять тюрем з причини того, що в країні немає достатньої кількості ув’язнених.

Найвідомішим готелем є «Будинок Арешту» в Нідерландах, район Рурмонді. Тюрма 1863-го року із закритими вікнами, оригінальними дверима і чавунними сходами. Здавалося б, як можна перетворити стару будівлю для ув’язнених в готель з розкішними умовами? Камери перетворені в шикарні номери люкс. Можна навіть орендувати цілий відсік, щоб провести вечірку до 200 чоловік.150 камер переобладнали в 43 номери, оснащені телевізорами, кондиціонерами, кава-машинами та безкоштовним Wi-Fi. Гості також можуть оселитися в “тематичних кімнатах” – кабінеті директора в’язниці, адвоката, судді і наглядача. Крім того, в готелі є ресторан, де відвідувачам видають смугасті шапочку і фартух, сауна, фітнес-клуб і патіо з оливковими деревами і садом. Вартість проживання – від 128 євро за ніч при двомісному розміщенні.

«Будинок Арешту» в Нідерландах (Het Arresthuis)

За останні 4 роки 19 голландських в’язниць були закриті після падіння злочинності на 25%. Такий низький рівень злочинності пов’язаний зі скороченням термінів тюремного ув’язнення і акцентом на реабілітацію, а не покарання. У зв’язку з цим частину в’язниць почали здавати Бельгії та Норвегії. Деякі були перероблені для розміщення біженців. Але порожніх в’язниць залишалося ще дуже багато, тому уряд вирішив перетворити їх в готелі.

Тим не менш, як повідомив парламенту країни міністр юстиції Ард ван дер Стеур, утримання в’язниць з невеликою кількістю ув’язнених продовжує залишатися надмірно витратним для державного бюджету.

В даний час в Нідерландах при населенні в 17 мільйонів в ув’язненні перебувають лише 11 600 осіб, або 69 ув’язнених на 100 тисяч населення. Це один з найнижчих рівнів у світі.

Більше в’язниць зі всього світу, які перетворили на готелі можна побачити тут: http://www.gq.ru/travel/article/14-oteley-peredelannyh-iz-byvshih-tyurem/

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ