У найближчі півроку розвиток економіки не відбудеться – Василь Юрчишин

0
2550

Найближчі півроку ми навряд чи матимемо продовження такої висхідної динаміки розвитку економіки, яка була протягом 2017 року. Швидше за все, ми будемо спостерігати таку картинку, яка була у 2016. На відносно сталому рівні, однак із коливаннями.

Про це заявив Василь Юрчишин, директор економічних і соціальних програм Центру Разумкова під час презентації дослідження “Індекс поточної економічної спроможності. Комплексна оцінка соціально-економічної ситуації в Україні”.

Він додав, що до кінця 2016 року індекс вказував на стійке погіршення економічного добробуту домогосподарств. А 2017 року суттєвим чином ситуація почала поліпшуватися. Чинником такого покращення стало підвищення певних мінімальних соціальних стандартів (мінімальної зарплати, яка посприяла підвищенню зарплат в багатьох сферах і галузях), а також покращення ситуації із заборгованостями.  

«2017 рік ми розглядаємо як, певною мірою, позитивний. Ми передбачаємо, що осінньо-зимовий період буде певним чином демонструвати погіршення як індексу, так і соціально-економічної стійкості домогосподарств. Це і погіршення сплати за житлово-комунальні послуги, і продовження обмеження кредитування населення, і неналежні заходи, пов’язані з підтримкою рівня зайнятості», – каже Юрчишин.

Нагадаємо, що у рейтингу Happy Planet Index 2016 Україна посіла 70 місце зі 140.  Індекс щастя у населення становить 26,4. Для вимірювання показника, дослідники враховували тривалість життя, рівень добробуту, екологію та соціальну рівність.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ