У Мексиці поставили пам’ятник українському науковцю

0
2576
Юрій Кнозоров

Пам’ятник харків’янину Юрію Кнорозову встановили у мексиканському місті Мерида. Виявляється, що понад 60 років тому українець розшифрував писемність майя, що вважалося неможливим на той час.

Жодного разу не побувавши у Мексиці, Юрій Кнорозов досліджував писемність стародавньої цивілізації і виявив, що знакова система майя позначає не літери і не окремі слова, а склади. Тож у 1956 році науковець захистив кандидатську дисертацію на тему ““Повідомлення про справи в Юкатанії” Дієго де-Ланди як етно-історичне джерело”. Після трихвилинної доповіді комісія призначила Кнорозову ступінь не кандидата, а відразу доктора наук.

Пам’ятник Юрію Кнорозову в Мериді.

Відкриття дуже швидко стало сенсацією у всьому світі і в Латинській Америці Кнорозов перетворився на своєрідний об’єкт культу. Потрапити на батьківщину майя йому вдалося лише 1990 року під час поїздки в Гватемалу.

Як відомо, вперше пам’ятник українському досліднику встановили у східномексиканському містечку Канкун 2012 року. А вже наприкінці березня 2018 року пам’ятник Кнорозову поставили і в Мериді. На триметровій статуї дослідник зображений разом з улюбленою кішкою Асею на руках.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ