У київських магазинах хочуть заборонити поліетиленові пакети

0
2615

Київська міська рада узгодила проект про заборону продажу поліетиленових пакетів у магазинах та точках продажу товарів. Відтепер продавець повинен запропонувати покупцям альтернативу поліетилену: паперові пакетики чи багаторазові торбини.

Про це йдеться на сайті Київради.

“За офіційними даними, в ЄС щороку в сміттєвому відрі виявляються 8 млрд пакетів. В середньому громадянин ЄС використовує близько 200 поліетиленових пакетів в рік, як правило тільки один раз. Багато з цих пакетів пізніше виявляються в світовому океані з катастрофічними наслідками для морської фауни, оскільки поліетилен практично не розкладається і не перетравлюється. Крім того, вони збираються течіями в величезні “сміттєві плями” площею в кілька сотень тисяч квадратних кілометрів”, – зазначив автор відповідного проекту Костянтин Яловий.

Він також додав, що законодавча база України не передбачає право органів місцевого самоврядування встановлювати заборону на якийсь товар у межах адміністративно-територіальної одиниці. Тобто питання заборони продажу та використання поліетиленових пакетів повинно підійматися на державному рівні. У випадку, якщо проект підтримають депутати на пленарному засіданні, заборона носитиме рекомендаційний характер.

Як відомо, у багатьох країнах прийняті або розробляються законодавчі акти, які прямо забороняють використання полімерів. Натомість споживачам пропонують паперові пакети, які повністю безпечні для людини. Так у Франції на законодавчому рівні вирішили повністю відмовитися від поліетилену. Магазинам дали тримісячну відстрочку, щоб вони встигли закупити паперові пакети і полотняні сумки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ