Біотехнічна корпорація КНР BGI завершила роботи, пов’язані зі створенням першого загальнонаціонального банку генів. «Унікальний у своєму роді заклад відкрився в місті Шенчжень»,  – повідомляється в газеті South China Morning Post.

На даний момент у банку зберігається понад 10 мільйонів зразків різного генетичного матеріалу. У їх числі генні зразки тварин, рослин, різних мікроорганізмів, а також – клітин людини. Всі зразки проходять через ретельну процедуру кріогенної консервації. Під час цієї процедури екземпляри обробляють рідким азотом при температурі -196 градусів. Таким чином вдається зберегти генетичний матеріал на клітинному рівні, без будь-яких пошкоджень, а також відправити його для подальших експериментів.

Законсервований біологічний матеріал використовується в дослідженнях, пов’язаних з медициною, зоологією і ботанікою. Також його можна застосовувати, якщо вчені хочуть розширити видове різноманіття на планеті Земля і всіляко захистити навколишнє середовище. Роботу, пов’язану зі створенням національного генного банку, було розпочато більш ніж чотири роки тому. Стверджували проект і проводили його аналіз представники Національної комісії з реформ у 2011 році.

Науковий світ зацікавився китайським банком генів. Він менше, ніж, наприклад, в США або Європі, але, тим не менше, для вчених – це значуща подія, яка може значно просунути генетику вперед.

Повідомляється, що в майбутньому центр планує зберігати 300 мільйонів різних генетичних зразків.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ