У Казахстані дефіцит пального через високі ціни на імпорт з Росії

0
2206

Третій тиждень у Казахстані спостерігається дефіцит на бензин АИ-92. На АЗС утворилися величезні черги за паливом. Голова правління казахської нацкомпанії “КазМунайГаз” Сауат Минбаєв пояснив, чому в країні виник дефіцит затребуваного пального.

Першою причиною став штраф від Комітету з регулювання природних монополій (КРПМ) на суму 500 млн. теньге (близько 40 млн. грн.). Комітет звинувати низку великих корпорацій на ринку палива у ціновій змові. Серед цих компаній опинилася і “КазМунайГаз”, яка займає 15% ринку.

Другою причиною була велика вартість імпортного бензину з Росії. За словами Сауата Минбаєва імпорт російського безнину обійшовся в 220 теньге (17,5 грн.) за літр у той час, як вітчизняне паливо коштує 150 теньге (12 грн.). За таких умов імпорт російського палива у Казахстан був невигідним.

“Ми, ясна річ, зупинилися. Не лише ми, а й усі великі компанії зупинилися. Звідси і виник дефіцит”, – пояснив голова правління “КазМунайГаз”. Сауат Минбаєв заявив, що після укладення контракту між Міністерством енергетики Казахстану та КРПМ у жовтні імпорт російського палива відновився. А з 15 жовтня паливо АИ-92 знову з’явиться у столиці у вільному доступі.

Через ситуацію із дефіцитом палива у Казахстані було звільнено Асета Магауова, віце-міністра енергетики, та Даніяра Берлібаєва, віце-президента “КазМунайГаз”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ