У Британії схвалено будівництво найбільшого в світі комплексу вітряних електростанцій

0
2207
An offshore windfarm in the North Sea. Dong Energy has pledged to invest £6bn in the UK. Photograph: John Lawson/FlickrVision

Уряд Великобританії схвалив будівництво прибережної вітряної електростанції Hornsea Project Two, яка стане найбільшою в світі, як повідомляє Bloomberg.

Секретар департаменту бізнесу і енергетики Грег Кларк дав дозвіл на будівництво вітряних електростанцій потужністю 1,8 ГВт. Дозвіл на реалізацію проекту отримала компанія Dong Energy. На її спорудження знадобляться інвестиції в обсязі 6 млрд фунтів ($ 7,8 млрд).

“Великобританія є світовим лідером в області вітряних електростанцій, і ми маємо намір зробити цю сферу однією з провідних напрямків для інвестицій в відношенні поновлюваних джерел енергії, що означає робочі місця і економічне зростання по всій країні”, – сказав Кларк.

Довгий час проект був на етапі схвалення та обговорення через низку питань. Зокрема, рішення на дозвіл будівництва затримувалося через вивчення впливу проекту на популяції морських свиней. Департамент з питань продовольства і сільського господарства навколишнього середовища країни запропонував закрити на певний час велику площу в південній частині Північного моря для робіт по вітряним проектам.

Hornsea Project Two стане лідером за потужністю серед вітряних электростанцій у світі, обігнавши проект Hornsea Project One, який був схвалений на початку цього року. Багатомільярдний проект Hornsea Два передбачає будвництво 300 турбін – кожна вище, ніж славнозвісний лондонський хмарочос Сент-Мері Екс 30(180 м) та охопить понад 480 квадратних кілометрів в Північному морі.

Розробка та ухвалення цього проекту надасть великий поштовх до переходу Великобританії на відновлювальні джерела енергії та деверсифікації теперішніх джерел. Dong Energy зобов’язалась інвестувати £ 6 млрд в економіку Великобританії і створити понад 2500 робочих місць. Проте, компанія ще має зприйняти остаточне інвестиційне рішення за проектом Hornsea Два і прес-секретар сказав, що на це може знадобитись декілька років.

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ