Стрес підвищує залежність від соціальних мереж – дослідження

0
3333

Дослідник з Бінгемтонського університету провів дослідження, у якому визначив, які особисті якості людей впливають на залежність від соціальних мереж. У дослідження вчений проаналізував такі характеристики респондента, як екстроверсію, відкритість до нового досвіду, стресостійкість, сумлінність і поступливість. Про це йдеться у виданні Naked Sience.

Виявилося, що невротизм або рівень стресу, з яким людина переживає негативні події, підвищує залежність людини у будь-якому випадку. Сумлінність, тобто прагнення індивіда довести справу до кінця, у чистому вигляді знижувала залежність, але якщо до неї додавався високий рівень невротизму, то ситуація змінювалася в протилежний бік.

Дослідники пояснили цей феномен тим, що люди, які володіють достатньою свободою волі, щоб зосередитися на одному занятті, під впливом стресу легко можуть поступитися раптовому пориву. Ще більше вчених здивував інший факт. Поступливість, яка зазвичай знижувала залежність, при об’єднанні з сумлінністю, навпаки, її підвищувала.

Ісаак Вагефі, керівник дослідження, пояснює цей парадокс “свідомої залежністю”. На його думку, люди з високим рівнем лояльності і сумлінності свідомо переміщують своє спілкування в соціальні мережі. Таким чином, каже Вагефі, вони хочуть зберегти контакти, але при цьому піддають себе залежності від Інтернету.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ