Питання співпраці в енергетичній сфері обговорювалося на зустрічі прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з прем’єр-міністром Словаччини Робертом Фіцом. Глави урядів зустрілися під час проведення 26-го Економічного форуму в місті Криниця-Здруй, Польща.

Про це повідомила прес-служба Кабміну.

“Ми зацікавлені в зміцненні співпраці, зокрема, в енергетичній сфері, також, сфері транзиту і видобутку газу”, – заявив Володимир Гройсман.

У свою чергу, Роберт Фіцо запевнив у готовності уряду Словаччини сприяти в реверсі максимальних обсягів газу в Україні.

257250

Також, Фіцо підкреслив готовність максимально сприяти в транспортуванні каспійської нафти через територію Словаччини і України на Чеський нафтопереробний завод в місті Кралупи.

Повідомляється, що Гройсман окреслив головні пріоритети поглиблення співпраці зі Словаччиною. Серед них, зокрема, розвиток спільних інфраструктурних проектів, реформа української митниці (фінансування спільних баз даних, розвиток проектів з перетинання кордону). Також, залучення словацького бізнесу в Україні.

Нагадаємо, що Словаччина зараз головує у Європейському Союзі, Прем’єр країни вже давно дапросив Гройсмана з візитом до Словаччини під час її головування, на що наш прем’є-міністр погодився.

Обговорювалося і питання активізації торговельно-економічного співробітництва країн. Домовилися відновити роботу Українсько-словацької комісії з економічного, промислового і науково-технічного співробітництва. Її засідання пройде найближчим часом в Україні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ