Онлайн-виданням пропонують майнити біткоїни на комп’ютерах читачів

0
2435

Онлайн-видання можуть використовувати комп’ютери своїх читачів для видобування біткоїнів та інших видів криптовалюти. А саме: в якості обчислювальних машин для обрахунку спеціального коду транзакцій, створення їх блоків, поки читач знаходиться на сторінці сайту. Для цього на читацькі комп’ютери треба завантажити спеціальний код.

Таку ідею запропонував директор Gorduz Consulting Віталій Гордуз під час дискусії «Яка бізнес-модель прогодує українську журналістику?».

«Останні кілька місяців я активно почав пропагувати біткоїн. Якщо ви пам’ятаєте, десь місяць тому з’явився скрипт, який на вашому комп’ютерів майнить для когось криптовалюту. Вони майнять на процесорі, – розповів Гордуз. – Класна сторона цієї моделі в тому, що потенційно ви маєте змогу прибрати рекламу і, поки користувач читає ваш матеріал, ви заробляєте. В принципі, він читає безкоштовно, але ви заробляєте. Це схоже на рекламну модель, але без усілякого лишнього контенту. Крім того, у самого користувача процесор не завантажений, є безкоштовна обчислювальна здатність комп’ютера».

Суть ідеї полягає у тому, аби незавантажені процесори та відеокарти (а саме ці частини комп’ютера мають достатньо потужностей, аби проводити складні обрахунки) використовувати у той час, поки користувач читає матеріали на вашому сайті. Його комп’ютер буде вираховувати спеціальний код, захований у транзакціях, зчитуватиме його та утворюватиме блок – ланцюг усіх попередніх транзакцій, проведених протягом останніх 10 хвилин. «Золота жила» ховається у самих транзакціях: для того, аби вони успішно провелися та гроші перейшли на рахунок одержувача, транзакція повинна бути підтверджена. А підтверджується вона тоді, коли її зафіксували у блоці. Тому в кожній транзакції закріплена спеціальна комісія, яку й майнер збирає.

«Для вас, як для редакції, виникає дуже великий стимул робити якісні матеріали, бо чим довше людина читає ваш матеріал, тим більше ви намайните. Правда, поки що є проблема з українськими ЗМІ у цій моделі. Завдяки певним продавцям трафіку, в українського  користувача комп не встигає намайнити, доки він перейде далі. Тому тут є невеличка проблема, — розповідає директор Gorduz Consulting. — Ми нарахували, що сайт із трафіком у 100 000 переглядів у день із середніми показниками глибини переглядів буде заробляти $800-1000 на місяць. Тому там ще майнити і майнити».

В Україні втручання у роботу комп’ютерів та комп’ютерних систем є незаконним. Покарання за це — штраф у вигляді 70 неоподаткованих мінімумів, два роки виправних робіт чи позбавлення волі на такий самий термін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ