Нове законодавство для підтримки ІТ-сектору в Білорусі стане революційним – Віктор Прокопеня

0
2980

До кінця 2017 року в Білорусі очікують підписання нового законодавства щодо підтримки ІТ-сектору в країні. Воно дасть дає повну свободу ІТ-бізнесу: від свободи вкладання грошей до впровадження англійського права для регулювання відносин між акціонерами.  

Про це повідомив засновник міжнародної інвестиційної компанії Білорусі VP Capital Віктор Прокопеня під час дискусійної панелі “Hard Talk: Україна. Бізнес. Із офлайна в онлайн” у рамках закриття бізнес-зустрічей iClub.

“Буквально до кінця року набуде чинності нове законодавство для ІТ-сектору, яке є революційним у своєму роді. Якби ми не вдалися до таких необхідних заходів, то через 20 років Білорусь би втратила половину робочих місць в країні, – каже Прокопеня. – Нове законодавство дає повну свободу ІТ-бізнесу: від свободи вкладання грошей до впровадження англійського права для регулювання відносин між акціонерами”.

Як зазначає Віктор, відтепер білоруським компаніям не доведеться збирати купу паперів та довідок для витрачених грошей. Можна буде спокійно замовляти рекламу в Google або Facebook, оплачувати її, наприклад, через Invoice та просто висилати гроші.

“В Білорусі можна буде використовувати англійське право для структурування відносин між акціонерами компаній. Нашим інвесторам складно сприймати особливості білоруського права для регулювання відносин, тому з’явиться можливість використовувати будь-яке право”, – зазначає очільник VP Capital.

Окрім цього із новим законодавством будуть можливі будь-які види діяльності в рамках існуючого Парку високих технологій, який є головним регулятором ІТ-ринку в Білорусі. Так, компанії зможуть тепер не просто продавати програми, а продавати їх безкоштовно, а заробляти на рекламі. Це відкриє їм нові можливості у нових технологічних дослідженнях.

При цьому ІТ-бізнес звільняється від податку на додану вартість та прибуток. Залишиться лише податок на заробітну плату працівників (9%) та 1% від прибутку на розвиток Парку високих технологій.

Також нове законодавство стосуватиметься і свободи ІТ-спеціалістів. Для робти в Білорусі потрібно буде усього лиш підписати договір із компанією та, власне, приїхати в Білорусь. Зокрема ІТ-спеціалісти зможуть перебувати на території країни без візи протягом 180 днів.Таке рішення дозволить прибрати усі перешкоди та проблеми на шляху до розвитку ІТ-потенціалу Білорусі.

“Найголовніше ‒ Білорусь буде, напевно, першою країною у світі, яка повністю регулюватиме всі аспекти впровадження блокчейн-технологій. Це означає, що будуть легалізовані смарт-контракти, криптовалюта, ІСО, криптовалютні біржі і взагалі всі найсучасніші речі, які цього стосуються”, – додає Прокопеня.

Як відомо, у 2004 році в Білорусі вже впроваджували Програму підтримки ІТ-бізнесу, що практично звільняв ІТ-бізнес від податку. А в 2010 році уряд Білорусі впровадив Національну програму прискореного розвитку послуг у сфері інформаційно-комунікаційних технологій на 2011-2015 рр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ