Німці навчилися використовувати вуглець із атмосфери як пальне

0
3125

Німецькі вчені знайшли спосіб використовувати вуглекислий газ із атмосфери як пальне для транспорту або будинку. Таким чином вирішується дві проблеми: вміст шкідливого вуглецю в атмосфері зменшується, а люди натомість отримують екологічно чисте паливо.

Про це повідомило видання Mind.ua із посиланням на CBSNews.

Завдяки хімічному процесу науковці забирають вуглекислий газ із повітря і поєднують його з водою. У результаті утворюється найпростіший спирт – метанол.

Ідея використання вуглекислого газу з атмосфери вперше застосували для відродження німецького озера Бальденей. Раніше воно було найбруднішим озером у долині Рур (Німеччина). Однак тепер тут проводять екскурсії на спеціальних човнах із електродвигуном, який працює на метанолі.

Човен є лише одним із варіантів використання одержаного палива. Серед інших варіантів – автомобіль, який може проїхати майже 500 км на метанолі та будинок, здатний самостійно виробляти та зберігати електрику.

“Якщо ваш підвал затоплює, то вашим головним пріоритетом має стати перекрити кран, а не черпати воду відром”, – зауважив співзасновник Climate Interactive, центру, який використовує комп’ютерне моделювання для симуляції рішень глобального потепління.

Серед інших варіантів застосування вуглекислого газу швейцарські вчені із компанії Climeworks запропонували використовувати його у парниках. Завдяки великій кількості вуглецю саджанці швидше ростуть. Також компанія розробила проект зберігання вуглекислого газу у резервуарах.

Як відомо, у 2017 році зафіксували рекордну кількістю вуглецю в атмосфері. Якщо не зменшити викид вуглекислого газу, то в найближчі роки температура повітря на планеті збільшиться на 2 градуси по Цельсію, що автоматично означає підняття рівню води на 25 см до 2025 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ