Німецький Міністр Внутрішніх Справ пропонує встановити системи розпізнавання облич в аеропортах та залізичних вокзалах

0
2149
German Interior Minister Thomas de Maiziere attends the cabinet meeting at the Chancellery in Berlin, Germany, August 17, 2016. REUTERS/Axel Schmidt

Днями стало відомо, що міністр внутрішніх справ Німеччини запропонував встановити програмне забезпечення для розпізнавання осіб на залізничних вокзалах і в аеропортах, щоб допомогти ідентифікувати підозрюваних в тероризмі. На такі кроки міністр, за його словами, пішов через дві атаки ісламістів в країні за минулий місяць.

Як повідомляє Reuters, звертаючись до газети Більд, Томас де Мезьєр сказав, що вже сьогодні певні інтернет сервіси та програмне забезпечення можуть визначати чи ідентифікувати знаменитостей або політиків на фотографіях з їх обличчям.  Тому такі сучасні технології можуть стати у нагоді спецслужбам та поліції Німеччини.

“Я хотів би використовувати таку технологію розпізнавання осіб через відеокамери в аеропортах і на вокзалах. Тому що, якщо підозрюваний з’явиться і буде розпізнаний, то він одразу відобразиться в системі” – сказав міністр.

Також він додав, що вже зараз тестується система сповіщення сситеми безпеки про залишений без нагляду багаж, якщо він лежить протягом певного часу підозріло та без нагляду.

Інші країни також з огляду на загрозу тероризму збираються впроваджувати подібні технології, але німці традиційно скептично ставляться до таких кроків через пережитий досвід зловживання з боку таємної поліції Штазі в Східній Німеччині і гестапо під час нацистів.

Німецке населення знаходиться на межі нервового зриву після того, як джихадисти з воєнізованого угрупування Ісламська держава скоїли два напади в липні цього року. Перше на поїзд близько Вюрцбурга, а друге на музичному фестивалі в Ансбах, під час якого через біженців отримали поранення близько 20 осіб.

В результаті цих подій, організатори найбільшого фестивалю пива в світі – Октоберфест. що проходить у Мюнхені, збільшили безпеку фестивалю, заборонивши рюкзаки та ввівши перевірку на всіх входах і зведення огорожі.

Ми повинні звикнути до підвищення заходів безпеки, таких як більш довгі черги, більш суворі перевірки або введення особистих карт. Це втомлює, незручно і вимагає часу, але я не думаю, що це обмеження особистої свободи, “

– сказав Томас де Мезьєр.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ