Китай хоче створити величезну підводну лабораторію

0
2034

У Китаї планують створити підводну лабораторію площею в 3 000 м² у Південнокитайському морі. Уряд КНР заявив, що основними пріоритетом лабораторії стане пошук мінералів, однак влада не виключає використання станції у військових цілях. Про це повідомляє видання Futurism.

Проект підводної лабораторії є частиною 13-ого п’ятирічного економічного плану Китаю. Як йдеться у повідомленні, підводна лабораторія – це другий номер у рейтингу найпріорітетніших наукових та технічних проектів КНР.

Китайський уряд не розголошує деталі майбутнього проекту. Міністерство науки та технології КНР заявило, що підводну станцію розроблять у співпраці із Китайською суднобудівельною промисловою компанією. Також зазначається, що лабораторія буде рухомою, матиме невелику команду дослідників на своєму борту та буде здатна залишатися під водою протягом місяця.

Як відомо, територія, на якій планують розташувати підводну лабораторію багата на нафту (125 млрд. барелів) та природний газ (500 трлн. м³). У 2015 році Китай вже витратив понад $215 млрд. на дослідження та розвиток цієї території.

Нещодавно КНР підтвердила свої амбіції в освоєнні підводного світу, представивши свою субмарину “Jiaolong”, яка занурилася на рекордні 7 км в Індійському океані.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ