Інтерв’ю Тимчасового повіреного у справах України в Республіці Казахстан Володимира Джиджори

0
2114

З 10 червня по 10 вересня 2017 року в Астані проходить міжнародна виставка «EXPO 2017 Astana», гаслом якої є “Енергія майбутнього”. Тимчасовий повірений у справах України в республіці Казахстан пан Володимир Джиджора розповів про підготовку України до участі та деталі національного дня.

“Це честь приймати участь протягом всієї виставки, а це з 10 червня по 10 вересня. Але фактично, роботу на ЕКСПО ми ведемо з 16 січня. Рішення про участь було прийняте у листопаді минулого року, ми довго думали, чи долучатися до цієї події, бо все-таки в нас війна і величезні кошти держава витрачає на безпеку (близько 5% ВВП, коли члени НАТО витрачають близько 1,5%).

Проте, це виставка, на якій нам є що представити: ідеї, технології та практичні напрацювання. Більше того, напрацювання вже з Казахстаном. Казахстанці зацікавлені в нашій участі, тому запропонували Україні і ще близько 65 іншим державам світу фінансовий пакет допомоги. Що включає цей пакет? Це надання безкоштовного місця для стенду, розміром 36 кв.м, загальне наповнення і оплата роботи комісара і віце-комісара. Це чудово, що такий набір був запропонований, адже ця пропозиція допомогла прийняти рішення про те, що ми беремо участь.IMG_0852Наша країна ще під час підготовки до виставки заявила про свої можливості. Наприклад, величезна кількість ІТ рішень для виставки в Казахстані зроблена за допомогою або виключно українськими компаніями. Наприклад, коли йшла підготовка до ЕКСПО, Казахстану потрібно було привезти в країну та представити 30 потужних стартапів у сфері нової енергетики. Було бажання, але не вистачало часу. Тоді казахстанська сторона звернулася до українських компаній, які давно і досить успішно працюють на цьому ринку.  Наші компанії знайшли рішення і оголосили міжнародний конкурс найкращих стартап проектів у сфері технологій зеленої енергетики. Для участі в конкурсі подали заявки близько 800 компаній, з них методом он-лайн та очного відбору було обрано 30 проектів. В результаті – схвалено спільні проекти  за участю Казахстану та різних країн у сегменті стартапів. Це найкращі технологічні рішення за участю передових технологій світу. Формат, сценарій і безпосередньо проведення конкурсу було розроблене українськими компаніями. Одна із таких – Happy Farm”.

IMG_0867

15 червня відбудеться національний день України, який за задумом організаторів проводить кожна країна. Протягом нього країни презентують себе як націю, етнос, культуру. 

“Представники Посольства, фахівці з різних сфер розробляли презентацію, яка була б зрозумілою та вражаючою для казахстанців. Було вирішено, що держава повинна мінімально вкладатися в цей проект, тому почали шукати ідеї, які є простими та характерними саме для України. Відомо, що єдине гасло Казахстану – шанирак. Під єдиним шанираком існують всі етноси Казахстану. Це є об’єднуючим  елементом. В Україні таким елементом є рушник. Це традиція, це сімейне світське і сімейне релігійне: ікони прикрашені рушниками, на весіллі стають на рушник, це те, що передається в спадок, те, що мати дарує дочці, це те, що об’єднує покоління.

В київській області є місто Переяслав-Хмельницький. Ми замовили переяславським майстриням виткати рушник вручну. Майстрині декілька тижнів повністю вручну ткали рушник завширшки 1 м 40 см, завдовжки 30 м на дерев’яних верстатах, привезених з різних регіонів України.

Ми маємо документ, який підтверджує прийом заявки на встановлення рекорду цим рушником, і саме на ЕКСПО  буде проведена фіксація рекорду України”.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ