Іноземні студенти зацікавлені в українських вишах – Віктор Романюк

0
7017
На фото: Віктор Романюк. Джерело: Депутатський контроль.

Сьогодні в Україні навчається понад 66 тисяч іноземних студентів. А кількість запрошень на навчання в Україні у 2017 році зросла майже удвічі, порівняно з 2015 роком. Експерти стверджують, що освіта є доволі перспективним напрямком для розвитку нашої держави та покращення її іміджу на світовій арені.

Тож ми вирішили дізнатися, як саме співпрацює Україна із іншими державами в освітньому секторі та чому наша освіта є такою привабливою для студентів із закордону. Відповісти на ці запитання погодився Віктор Романюк, народний депутат України та Голова групи дружби України та країн Латинської Америки:

“З державами Латинської Америки почав я працювати ще в 2007 році. Розвиток відносин із такими країнам, як Аргентина та Бразилія, відразу став у пріоритеті – і я взяв на себе місію працювати з цим віддаленим регіоном з перших днів у Парламенті. Нині очолюю депутатську групу з міжпарламентських зв’язків України та країн Латинської Америки і двічі на рік відвідую ці країни.

За багато років роботи з регіоном виявилося, що в України і країн Латинської Америки багато спільного. По-перше, близька ментальність. Це стосується наявності європейських цінностей, засад демократії, а також викликів і проблем з якими стикаються наші країни під час постійного процесу реформування державних інституцій. По-друге, в Латинській Америці присутня досить велика українська громада. І по-третє, взаємне співпадіння біснесових інтересів у ринках збуту, виробниках високотехнологічної продукції, обміні досвідом аграрної сфери.

Проте загальний рівень життя в українців кращий. Крім того, ми маємо вищий рівень освітнього, медичного забезпечення, науково-технічного розвитку, а також безпеки.

Ще в 2015 році я зустрічався із заступником Міністра освіти Бразилії, та пропонував українські навчальні заклади. Але тоді була сильна ескалація війни на Донбасі, що відлякувало іноземців.

У квітні цього року офіційна українська делегація відвідала найбільші освітні події в Латинській Америці: виставку «Faubai-2018» та ярмарок «ExpoPos — EuroPos 2018 Recruit Higher Education from Brazil». Стенд українських навчальних закладів привертав найбільше уваги та викликав зацікавленість серед студентів. Це і не дивно, адже наші виші пропонують найкраще співвідношення «ціна-якість» та є провідними у сфері точних наук.

Фото з освітнього ярмарку “ExpoPos — EuroPos 2018 Recruit Higher Education from Brazil”. Джерело: BMI.

За даними Business Market International (BMI), останніми роками число бразильців, які хочуть здобути вищу освіту за кордоном, зросло до 18%, а серед країн призначення найпопулярнішими, крім США і Канади, стають Україна, Німеччина, Франція, Великобританія, Португалія та Швеція. В сучасному світі для студентів практично немає кордонів. Тому ми активно використовуємо свої переваги і пропонуємо наші навчальні заклади іноземцям.

Сьогодні квоти українських ВНЗ заповнені, попит на навчання постійно зростає. Освіта – це перспективний для України напрям, який потрібно постійно удосконалювати та робити пріоритетним для покращення іміджу країни на світовій арені. Але на заваді цьому стають внутрішні проблеми, зокрема стереотипність мислення. Більшість українців вважає, що західна освіта – краща. Проте це абсурдно, рівень освіченості в Україні становить 99%! Я зустрічав десятки випускників провідних світових вишів, які є неконкурентноспроможними в сучасних ринкових умовах. Ми просто звикли все ідеалізувати, звикли, що в сусіда трава зеленіша.

До відома, в Латинській Америці ВНЗ з ідентичними умовами, як в України відсутні. Наприклад, лише 40% населення віком від 18-24 років вступають до університетів. З них лише близько 50% завершують навчання. Це пов’язане з низьким рівнем підготовки в школах та високою вартістю навчання. Це наше щастя народитися у країні, де існують реально одні з найкращих умов проживання в Європі, доступ до освіти, медицини та продуктів харчування. Ми повинні бути присутні в медіа-просторі, заявляти про себе на весь світ успішними кейсами, перспективами та результатами. За місце під сонцем потрібно боротися!”

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ