Сертифікований фахівець з фінансового планування Софія Бера відповіла на деякі запитання користувачів інтернет з приводу особистого фінансового планування.

Якщо ви не впевніені, скільки коштів вам краще тримати на вашому поточному чи ощадному рахунку. А також не знаєте де краще розмістити сласний резервний фонд? Софія Бера має відповіді на ваші запитання.

Вона радить вам зажди мати можлівість доступу до готівкових розрахунків а також до непередбачуваних витрат. Зі зрозумілих причин, ваші поточні і ощадні рахунки повинні збергатися у певній кількості щоб покрити ці витрати, – але ви не хочете, щоб всі ваші активи в грошовій формі, також. Поточні й ощадні рахунки не відіграють великої ролі, так що вашим грошам можна знайти краще пристосування, якщо, звісно, вони вам не потрібні тут і сьогодні негайно.


Тримайте на своєму поточному рахунку хоча б суму еквівалентну вашій місячній зарплатні.

Гарне правило полягає в тому, щоб тримати принаймні суму рівну одному місяцю чистої заробітної плати на вашому поточному рахунку  будь-який час. Також, експерт радить пошукати банк, який не вимагає мінімального залишку на рахунку та вимагає щомісячних внесків. Ще краще, якщо ви знайдете банк, який буде відшкодовувати вам збори з банкоматів інших банків.

Власникам поточних рахунків деякі банки платять відсотки, що є дуже вигідним, якщо ви плануєте тримати високий баланс на вашому рахунку. Але якщо відсотки за поточним рахунком не дуже великі, то есперт радить вам користуватись такою опцією до тих пір, поки у вас є можливість покривати витрати за щомісячними рахнками(комунальні платежі, аренда, тощо) та перевести решту до інших джерел високоприбуткових заощадженнь


Остерігайтеся зборів

Будьте обережні та уникайте перевищення ліміту за зняття готівки з вашого кредитного рахунку, тому ще за це також з вас можуть зняти гроші. Ця опіція є виправданою лише якщо ви потенційно можете перебільшити становлений ліміт та іноді з вас можуть зняти кошти (зазвичай менше) для використання вашого захисту кредиту по поточному рахунку, так що дізнайтесь подробиці про те, як працює система вашого банкінгу, перш ніж використовувати його.


На вашому накопичувальному рахунку має бути сума еквівалента 3-6 місячній чистій сплаті за резервним фондом.

Ощадний рахунок пропонує Вам ліквідність, так що ви можете легко отримати доступ до своїх грошей коли вам це потрібно, але це також зазвичай приносить вам більший відсотків, ніж маючи гроші на вашому поточному рахунку. Порада: пошукайте куди краще вкласти свої гроші з більшими відсотками. Зараз інтернет-банки часто пропонують кращі пропозиції, ніж звичайні.

Екстрені заощадження є суттєвими. Ви повинні бути готові до ситуації, коли вам терміново знадобляться гроші. Не важливо, чи то на купівлю нового автомобіля або на ремонт будинку, медичні рахунки, або втратити свою роботу. Люди часто не замислюються про це до останнього, але потім дуже залкують. Тому краще завжди мати гроші на “чорний день”.

Рекомендація: тримайте натаком рахунку не меньше ніж сумі, еквівалентній вашим 3-6 місячним зарплатам.  Ви повинні мати принаймні один місяць вашої чистої зарплати в економії, перш ніж активно погашати свою заборгованість. Після того, як ваш високий відсоток боргу погаситься, продовжуйте будувати свої заощадження для надзвичайних ситуацій поки не досягнете точки від трьох до шести місяців чистої заробітної плати.


Тримайте свій поточний та ощадний рахунки у різних банках.

Ще одна перевага для підтримки ваших поточних та ощадних рахунків в окремих банках є те, що це додає деякий розподіл між цими рахунками. Якщо ви не бачите свій ощадний рахунок кожен раз, коли ви перевіряєте рахнок, то у вас набагато меньше шансів витратити кошти.

За матеріалами Bussiness-insider

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ