До 2020 року в ІТ-галузі України працюватиме понад 200 000 людей

0
2692

У 2017 році кількість ІТ-спеціалістів в Україні зросла на 7%. На 2020 рік експерти прогнозують вдвічі більше розробників на ринку, аніж ми маємо зараз. Про це повідомило видання Deutsche Welle.

У 2016 році доходи від продажу українських ІТ-послуг впевнено посіли третю позицію за кількістю доходів від експорту. За останній рік ця галузь виросла на 18%, а Президент України Петро Порошенко чи не вперше визнав інформаційну галузь пріорітетною для зовнішньої торгівлі України.

Сьогодні близько трьох тисяч новин вакансій українські ІТ-компанії оприлюднюють щомісяця. Згідно з результатами опитування DOU.ua, зарплата програміста початкового рівня ($580) удвічі більша за середню зарплату в Україні, тож розробка програмного забезпечення є чи не найпривабливішою сферою діяльності.

За оцінками Президента галузевої асоціації роботодавців “IT Ukraine” Юрія Антонюка, до 2020 року в українській розробці будуть працювати близько 200 000 спеціалістів, тобто удвічі більше, ніж є зараз.

Розвиток Іт-сектору в Україні. Джерело: EBA

У більшості випадків у сферу ІТ йдуть самоучки. 36% із тих, хто сьогодні працює у цій сфері, не мають технічної освіти. Статистика показує, що за рік українські виші випускають близько чотирьох тисяч спеціалістів із суміжних галузей, а лише за 2016 рік приватні ІТ-школи та курси випустили 44 тисячі розробників.

Заступник міністра освіти і науки Володимир Ковтунець каже, що нинішній рівень технічної підготовки майбутніх спеціалістів дуже низький. Він зазначає, що лише 25% людей із тих чотирьох тисяч випускників вишів реально можуть працювати за спеціальністю.

Як відомо, у 2016 році Міністерство освіти і науки України запросило провідні ІТ-компанії на вітчизняному ринку до розробки інформаційних програм для вишів, що дозволить краще підготувати майбутніх спеціалістів. Також  у минулому році МОН підвищило державне замовлення на ІТ-спеціальності на 1100 місць.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ