Британські супермаркети можуть спорожніти через наслідки Brexit

0
2036

Торгові мережі Великої Британії заявляють, що після виходу країни із складу Євросоюзу імпортні товари на полицях магазинів автоматично стануть дорожчими та менш якісними. Це наслідки нових процедур розмитнення товарів на британському кордоні, які треба буде вводити через Brexit. Це створює несприятливі передумови для розвитку бізнесу у країні, повідомляє в своїй публікації агентство Bloomberg.

Працівники одного із найбільш завантажених портів Британії — Дувру зазначають, що кожного дня 700 000 вхідних відправлень вимагатимуть перевірок на кордоні. Навіть невеличка двохвилинна чистка вантажів на митниці може призвести до 27-кілометрових черг на кордоні.

«Дувр не готовий приймати у себе харчові продукти, які потребують перевірки, а ви не можете просто клацнути пальцями і подвоїти кількість британських суниці або картоплі», — зазначив радник з питань політики Британського консорціуму роздрібної торгівлі Вільям Бейн.

Самі ретейлери, що торгують імпортними товарами, стикаються з високими ризиками на ринку та плануванням критичних ситуацій. «Існує реальний ризик зупинки портів, що заважатиме життю усіх роздрібних торговців», — каже головний виконавчий директор компанії Next Саймон Вольфсон.

Сьогодні роздрібні торговці Великої Британії можуть замовити помідори з Нідерландів під час обіду і отримати їх вже наступного дня. Якщо Британія вийде з ЄС у 2019 році без спеціальної угоди, то виробничі потужності країни не зможуть задовольнити попит споживачів. Зокрема, Тереза Мей заявила, що ніяка перехідна торгівельна угода між Великою Британією та країнами ЄС не може бути створено до остаточного погодження Brexit.

В статті також йдеться про те, що британські мережі, які торгують імпортним одягом також розглядають можливість будівництва нових складів в Німеччині, аби мати можливість як і раніше обслуговувати своїх клієнтів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ