Анна Спрінг: про літературне і особисте

0
3796

Класик колись сказав: “Книги — люди в палітурках”. Неймовірно цікаво вивчати книги, а ще цікавіше — людей. Ми поговорили з українською письменницею — Анною Спрінг про літературне і особисте. А головне — про “Домініку”.  

— Анно, від імені журналу Community вітаю вас з виходом вашої першої книги— «Домініка». Про що вона? Який сенс ви в неї вклали?

— Домініка – це історія про найважливішу зустріч в житті. Ода Душі — мелодія, яка з мінорних мотивів завжди виходить в мажор. Це — книга-комунікація , книга-символ, книга-сила.

Книга-комунікація — абсолютно новий формат, в якому поєднана художня проза та поезія. Книга завершується міні-тренінгом, який підкріплено символом. Такий символ отримує головна героїня на початку твору.

Книга-символ поєднує в собі елементи, які ще більш глибоко пояснюють її зміст. Домініканський собор — місце сили; канарейка — співоча душа; квітка — відродження, весна, розквіт; стрічки червоного і чорного кольорів — символ різних періодів життя людини; і, звичайно, коробка з написом «Я вірю в Тебе!», в якій знаходиться червона свічка — символ людського вогню, бажання, віри, Божої іскри в людині.

Книга-сила — це синтез книги-комунікації і книги-символу. 

Основною ідеєю книги є прийняття найголовнішої Людини в своєму житті — себе самого. Бо зовнішні зміни починаються тоді, коли ти змінюєшся всередині. Домініка вчить бути краще ніж вчора. Але тільки за допомогою самодисципліни та любові до себе, а не під тиском суспільства. В будь-якій життєвій ситуації варто завжди залишатись собою. Книга вчить ділитись своїм вогнем «з тим, хто горів та грів теплом і випадково втратив», підтримувати і вірити одне в одного, пильнувати свій власний внутрішній вогонь – щоб він горів, рухаючи нас до цілі.

— Що для вас письменництво? Робота, хобі?

Це Ода моєї Душі. Це те, що виходить природньо і невимушено. Це те, чим я живу.

— Ви закінчили Львівську політехніку за спеціальністю «Логістика». Як так склалося, що ви поєднали аналітичну діяльність та творчість?

— Аналітика та логістика – це стиль мислення, який дозволяє рухати бізнес. Аналітикою почала займатись ще в університеті. Був попит на проекти, а я могла запропонувати свої знання. Творчість в мені була завжди, просто я вважала, що це розконцентрує мою «серйозність». Але я прийняла цю свою сторону і вона відкрила для мене новий життєвий напрям. І аналітика, і творчість зі мною з самого дитинства.

— Якщо говорити про «сьогодні», то в якому напрямі ви розвиваєтеся активніше – логістика чи письменництво?

— Напевно, я розвиваю себе без прив’язок до галузей. В кожній справі є творчість, аналітика, логістика і управління. Наприклад, творча задача — написати книгу, маркетингова задача — продумати концепцію згідно з усіма «Р» маркетингу, логістична — підібрати підрядників, замовити всі потрібні матеріали і їх вчасну доставку, оптимізувати витрати. Аналітична задача — скласти бюджет, план, встановити причинно-наслідкові зв’язки. Управлінська — організувати всі процеси в один єдиний механізм, який запустить двигун. Як результат — досконалий продукт з сильним емоційним ефектом.

— Повернемось до «Домініки». У книзі ви об’єднали і прозу, і поезію. І все ж, що з цього для вас ближче?

— Спочатку я думала, що поезія — це «моє», бо з неї все почалось. Але я люблю пробувати, і виявилось, що і проза мене захоплює. Проза — це мої усвідомлення, які я формую і ділюсь ними, а поезія — це підсвідома пісня душі, яка лине без контролю в будь-який момент.

— У своїх віршах ви звертаєтеся до когось. Хто ця людина чи персонаж?

— Я звертаюсь до самої себе, до читача, і до всіх, хто може знайти себе в рядках.

— З якими складнощами стикається сьогодні автор-початківець?

— В першу чергу, фінансування ідеї. Великі видавництва мають своє бачення ринку і будуть з вашого твору робити «власний продукт». Тому вам доведеться шукати інвестиції самому.

По-друге, відсутність знань щодо самого продукту — «книги». Простого розуміння менеджменту та проектного управління недостатньо, а також вміння знайти і правильно підібрати підрядників. Та я впевнена, хто хоче — знайде відповіді на всі питання. Сьогодні для цього є Інтернет, компанії, які пропонують послуги і, звичайно, професіонали в галузі.

Точно знаю: немає таких складнощів, які не можна пройти. Бо коли ти віриш і любиш, життя і люди сприяють твоїй мрії.

— Ваші п’ять порад для молодих письменників та тих, хто боїться почати.

— Мої поради будуть просто для Людини:

  1. Чути себе і не боятися йти за покликом своєї Душі.
  2. Обнулити всі «діагнози» з приводу власних знань, вмінь, здібностей, талантів, виставлених колись і кимось. Тільки Ти про себе знаєш все. І тільки Ти можеш в собі розкрити себе, просто дозволь це собі.
  3. Вміти перечекати складні моменти і продовжувати вірити у свою справу. Перечекай проблему, пам’ятаючи про ціль. Іноді саме життя не встигає за нами, почекай, поки воно нас наздожене. А іноді життя готує щось краще і тому потрібна пауза.
  4. Бути Людиною, Особистістю. Любити себе, життя і людей навколо.
  5. Бути вдячним, щедрим. Брати відповідальність за власне життя та результати. Інвестувати в «валюти», які не знецінюються.

 

#Анна_Бабак

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ