9 з 10 компаній в Україні стикаються з корупцією під час ведення бізнесу – дослідження

0
2203
Зліва - Андрій Гундер, Президент Американської торговельної палати в Україні, справа - Артем Ситник, директор Національного антикорупційного бюро України. Фото: Американська торговельна палата

У 2017 році кількість компаній, які зіткнулися із корупцією в Україні зросла до 91%, що на 10% більше за попередній рік.  Водночас частка компаній, які вважають, що рівень корупції в Україні знизився за останній рік впала на 11% з 47% у 2016 році до 36% у 2017. Такі дані оприлюднила Американська торговельна палата в результатах свого щорічного опитування щодо сприйняття корупції в Україні.

Зазначається, що 76% бізнес-спільноти не вважають за необхідне вдаватися до корупції, аби мати більше шансів на успіх в Україні. при цьому антикорупційним лідером у 2017 році більшість назвали Національне антикорупційне бюро України, а половина опитаних вважає запуск електронних декларацій найбільшим успіхом в антикорупційній боротьбі за останній рік

“Корупція залишається проблемою для представників бізнесу в Україні. 89% опитаних вважають, що боротьба з корупцією є першочерговою для покращення бізнес-клімату в Україні. Боротьба з корупцією та створення Антикорупційного суду мають стати пріоритетом на 2018 рік, адже на думку бізнес-спільноти, викорінення корупції є ключем до економічного зростання та залучення прямих іноземних інвестицій”, – прокоментував результати Президент Американської торговельної палати Андрій Гундер.

71% респондентів вважають, що найбільш корумпованими установами в Україні є суди, 54% такими назвали податкові та митні органи, а 34% – місцеві органи влади. Загалом 96% опитах відповіли, що корупція в Україні є поширеним явищем. У 2016 році таку думку мали 97% респондентів, у 2015 році – 98%, а у 2014 – 99%.

Нагадаємо, що дане опитування проводиться вже вчетверте анонімно серед представників компаній-членів Американської торговельної палати в Україні. Цього року в опитуванні взяли участь 184 респонденти, з яких 80% є представниками міжнародних компаній.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ