Міжнародний форум для сталого розвитку бізнесу GREEN MIND-2016, що вже вп’яте проходив в Києві, об’єднав понад 650 учасників з 27 країн світу. Спікери та учасники форуму були зосереджені на вивченні досвіду країн Європи, Азії, США, Канади, Австралії та Нової Зеландії щодо принципів, кращих практиках впровадження та перевагах моделі сталого розвитку бізнесу.

На форумі пролунали виступи 120 провідних міжнародних, європейських та національних експертів. Зокрема, представників Єврокомісії, Організації ООН з промислового розвитку (ЮНІДО), Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП), Глобальної мережі екологічного маркування (GEN1), Світового банку, ЄБРР, НЕФКО, GIZ, USAID, проектів PMR і Clima East.

У заходах ділової програми GREEN MIND-2016 прийняли участь представники інвестиційних компаній, компаній-товаровиробників, експортерів і дистриб’юторів, бізнес-асоціацій, керівники профільних структурних підрозділів Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної фіскальної служби України та інших органів влади.

Однією з ключових тем на форумі були залучення інвестицій та створення сприятливих умов для модернізації підприємств і впровадження технологій більш чистого виробництва. Переваги зеленої модернізації виробництва продемонстрували з власного досвіду українські підприємства: ТОВ «Метінвест Холдинг», ЗАТ «Запоріжвогнетрив», ВАТ «Укрграфіт» та ін. За участю представників фінансових корпорацій і компаній обговорювалися інструменти залучення інвестицій та можливості для підтримки українських виробників (система електронних торгів, краудфаундінгова платформа тощо) для впровадження стандартів екодизайну продукції, систем енергоменеджменту, інноваційної діяльності по зеленому розвитку.

Окрема увага була приділена реформам податкової системи і національного законодавства у сфері державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог природоохоронного законодавства, пов’язаних з виконанням положень Угоди про Асоціацію Україна – ЄС. Експерти розповіли чого очікувати бізнесу від змін, які плануються в ПДВ, податках на прибуток, екологічному податку, електронному адмініструванні та адмініструванні баз даних. Учасники форуму мали можливість прийняти участь в дискусії с представниками органів влади та експертами, які працюють над адаптацією національного законодавства до актів права ЄС.

#community_magazine #community_partners

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ