Жадан, Забужко, ТНМК: дайджест подій за тиждень

0
2779
Сергій Жадан та Павло Маков. фото: the-village.com.ua

«Епоха війни та ковіду»

Письменниця Оксана Забужко поділилася подробицями наступної книги. Це буде художній роман «Сміх Кассандри», події якого відбуватимуться в «епоху війни та ковіду». За сюжетом, ряд акторок намагаються втілити образ Кассандри – героїні давньогрецької міфології, у яку був закоханий бог Аполлон.

– Чим жорсткішим стає життя, тим совісніше стає придумувати, – каже письменниця. – Ти ніби відтягуєшся, ніби дозволяєш це собі як солодке. Натомість есеїстика, як-от збірка “Планета Полин”, – це чорний хліб, який сьогодні є насущним для того, щоб ми збереглися як культурна нація, котра рефлексує над своїми кризами, – розповідає Забужко в інтерв’ю BBC, яке дала після перемоги в конкурсі Книга року BBC-2020.

 

У Gmail тепер можна редагувати документи Microsoft Office

Користувачі Gmail отримали можливість редагувати файли, що прикріплені до електронних листів, не завантажуючи їх. Раніше ця функція була доступна лише для власних файлів Google Docs або Sheets. Нова функція зародилася завдяки хмарному офісу Google Workspace, до складу якого входять Google Docs, Sheets, Slides, Meet і Calendar. Вони надали можливість працювати із форматами корпорації Microsoft.

 

ТНМК підбили підсумки року

Гурт «Танок на майдані Конґо» презентували трек «Хороший рік/поганий рік», де розповіли про основні події 2020-го.

– Хотіли по-чесному описати цей божевільний рік та зробити певні висновки, – розповідає вокаліст гурту Олександр «Фоззі» Сидоренко, що виступив автором тексту. – Знайти в ньому і позитивні моменти. Без цього неможливо жити далі, треба ж на щось спиратися. Погане теж перечислили. Як загальнолюдське, так і більш конкретне. Найболючіше для музикантів – заборона концертів. Так вийшло на кожну хорошу подію по одній поганій, 50 на 50.

У пісні використовується багато семплів з кіно, серіалів та мультфільмів. Цілою командою збирали найулюбленіші. Це класичні стрічки, не новинки та не Netflix. Тобто у пісні містяться жарти, якими люди часто спілкуються. Такі собі крилаті вислови. Наш діджей супроводжує їх інтро серіалів та мультфільмів, вони пов’язані з сюжетом пісні».

Гурт планує провести у соцмережах конкурс для людей, що зможуть відгадати усі алюзії з треку. Приз – мерч ТНМК.

 

Чи збирають соцмережі інформацію про користувачів?

Федеральна торгова комісія США (FTC) зобов’язала технологічних гігантів відзвітуватися про збір особистої інформації користувачів. Звіти повинні надати компанії Amazon, ByteDance, Discord, Facebook, Reddit, Snap, Twitter, WhatsApp і YouTube. У них є 45 днів.

Комісію цікавить, як компанії персоніфікують рекламу, як вимірюють залученість користувачів, чи мають компанії вплив на дітей та підлітків. Про це повідомляється на сайті комісії.

 

Про Харків від двох харківських митців

Сергій Жадан та ілюстратор Павло Маков презентують книгу про Харків «Постійне місце проживання». Маков зібрал свої найкращі ілюстрації за останні 27 років життя, а Жадан – вірші. Твори відбиралися незалежно один від одного та не мають спроби ілюструвати один одного. Видання має зворотну хронологію.

Презентація пройде сьогодні о 22:00 у форматі онлайн. Детальніше тут.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ