За останні 20 років глобальне потепління сильно змінило аграрний сектор України – Алекс Ліссітса

0
3033

Світовий банк прогнозує, що до 2100 року середня температура в Україні може підвищитися на 3,2-4,5 градуси. З кінця 90-х років минулого століття темпи росту температури стали значно більшими, а у деяких регіонах України навіть у три-чотири рази перевищують глобальні.

Про це повідомило видання Deutsche Welle із посиланням на Український гідрометеорологічний інститут ДСНС та НАН України.

Президент Українського клубу аграрного бізнесу Алекс Ліссітса пояснює, що за останні 20 років в Україні відбулися досить серйозні зміни клімату, які істотно вплинули на сільське господарство.

“Природно-кліматичний пояс, де раніше вирощували такі традиційні для України культури, як цукровий буряк, який був у Миколаївській, Кіровоградській та Полтавській областях, зараз зміщується через нестачу вологи на північ та на захід. Також інші теплолюбні культури, такі як кукурудза та соя наразі майже повністю вирощуються в північних та західних областях” , – додає Алекс Ліссітса.

Водночас Віра Балабух, завідуюча відділу синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту, каже, що українські аграрії адаптувалися до кліматичних змін та навчилися отримувати з цього вигоду.

“Маленькі виробники встигають посадити ранні культури – наприклад, редиску, зелень – в лютому-березні й зібрати врожай у квітні”, – розповідає Балабух.

А експерт сектора сільського господарства Офісу ефективного регулювання Богдан Андрющенко додає: “На півдні України, наприклад, збирають по два врожаї скоростиглої картоплі. Після збору озимої пшениці на цьому ж полі вирощують гречку чи інші круп’яні культури”.

Прогнози кліматичних змін та розвитку сільського господарства на 2060 рік. джерело: newsplot.org

Експерти прогнозують, що з часом українським фермерам дедалі частіше потрібно буде пристосовуватися до зміни клімату, і обійдеться їм це не дешево. Наприклад, для встановлення системи зрошування на південних територіях потрібно буде витратити від трьох до п’яти тисяч доларів на гектар землі.

Також відзначають, що зростання посушливості призводить до непередбачуваних погодних умов. “Зростає посушливість, збільшується загроза пізніх заморозків, почастішали град, зливи, шквали, які знищують врожаї. Такий ризик є по всій Україні”, – говорить Віра Балабух.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ