Вирішення проблем громади через гру

0
1390

У грі головне не участь, а співпраця. Як і у будь-якій іншій сфері. Саме це й доказує кооперативна стратегія «Світ громад». Це настільна гра у форматі тренінгу, що буде корисна менеджерам, керівникам корпорацій та насамперед – депутатам.

Навчання у форматі «геймінгу» одна з головних тенденцій освіти нашого часу. Такого висновку дійшов лучанин Михайло Войтович. Він довго працював над інтернет-ресурсом, що спрямований на розвиток об’єднання громад, але у результаті вирішив створити аналогову гру. Чоловік надихнувся ютуб-роликом про генералів Пентагону, які проводили стратегічну сесію за допомогою «настолок». Тоді й було вирішено, що звичні нудні підходи до розвитку громад і впровадження реформ – це вчорашній день. «Я подумав, якщо є World of Tanks, то чому б не створити World of Communities?», – розповідає Войтович.

Гра імітує буденність громади та усіх її мешканців – вчителів, лікарів, депутатів, безробітних тощо. Бо кожен має вплив на суспільство. Одна людина відіграє одного персонажа, кожен з яких має свої характеристики та бонуси. Священик, наприклад, не сплачує податків. Головна місія «настолки»  надати усвідомлення, що в механізмі громади кожен елемент повинен працювати на повну силу. Тому гравцям необхідно об’єднуватися. Учасники кооперуються проти умов гри – або перемагають усі, або не перемагає ніхто.

– Далеко не всі люди вміють працювати в команді, – продовжує Войтович. –  Ми спеціально у правилах гри деякі моменти не описали. Приміром, кожен раунд розпочинається з виборів мера громади, але в правилах не прописана виборча система, гравцям треба домовитися, як його обрати. Це непроста задача, я був свідком одного випадку, коли мера обирали 40 хвилин. Це було епічно!

Гра має 10 сценаріїв різної тривалості та складності, кожен з яких передбачає окремий фінал. До того ж, учасники можуть самостійно ставити альтернативні цілі та досягати їх новими методами. Але головне залишається незмінним – у «Світі громад», як і в житті, усе крутиться навколо грошей. Тому «настолка» буде корисною навіть дітям для набуття фінансової та політичної грамотності. Вона яскраво ілюструє роботу із бюджетом.

– При сплаті податків у гравців спрацьовують психосоматичні механізми, – завершує Михайло Войтович. – Спочатку вона неохоче віддає податки, а потім, знаючи, що вони йдуть цілеспрямовано у бюджет громади, сплачує їх беззаперечно. Гра доводить, що за умови абсолютної прозорості бюджету і незмінних податків, люди без застережень їх сплачують. 

Окремої уваги вартує система випадковостей. Як і в кожній «настолці», у «Світі громад» учасники тягнуть картки з описом непередбачуваних подій. Наприклад, похід до стоматолога, вагітність чи потоп. Таким чином гравці досягають усвідомлення, що життя підкидує різні події, але робота повинна бути виконана. В іншому випадку страждати буде уся громада.

На основі гри вже зараз в Україні проводять понад два десятки тренінги. «Настолка» включена як один із компонентів позашкільного курсу «Громадянин – патріот». У Києві мають з’явитися перші школи, у яких старшокласники гратимуть у «Світ громад».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ