Нетуристичний Київ, український «Оскар» та зміни у шкільній програмі: дайджест

0
1556

📖 «Мапа реновації»: зовсім нетуристичний Київ.

Активісти створили карту занедбаних будівель столиці. Працює вона за цією адресою. На сайті є інформація про розташування пам’яток архітектури, що потребують ремонту, їхня історія, параметри та час занепаду.
Поки що на карті доступний лише Шевченківський район Києва, але активісти мають амбіції помістити туди усі забуті архітектурні споруди України.

📖 Стало відомо, який фільм Україна відправить на «Оскар».

Картина «Атлантида» Валентина Васяновича розповідає про майбутнє – 2025 рік, коли Україна перемогла у війні з Росією. Донбас, що став повноцінною частиною нашої держави, непридатний до життя. На цій території і розвивається головна сюжетна лінія фільму – історія кохання.
Стрічку висувають на «Оскар» у категорії «Міжнародний повнометражний фільм». До цього «Атлантида» вже мала успіх на Венеційському МКФ, де здобула перемогу у секції «Горизонти».

📖 У шкільну освіту вносять зміни. Пояснюємо які.

Під час карантину в українських школах можуть скасувати 12-бальну систему оцінювання по деяких предметах. Про це повідомили у пресслужбі Міністерства освіти та науки України.
Після прийняття закону школи зможуть самостійно пропонувати та вводити оцінки по дисциплінах: «Трудове навчання», «Фізична культура», «Музичне мистецтво» та «Основи здоров’я». Також у середньоосвітніх навчальних закладів з’явиться можливість вводити гнучкий графік та переносити канікули на свій розсуд.

📖 «Вікіпедія» змінить дизайн.

Онлайн-енциклопедія вперше за 10 років модернізує оформлення сайту, повідомляє The Verge. Повністю нова версія запрацює наприкінці 2021 року, але нововведення будуть поступово з’являтися увесь час протягом тривалого періоду.
Найпомітнішою зміною стане бічна панель. Користувачі зможуть згортати меню ліворуч на кожній сторінці та обмежити подання вмісту і посилань з лівого боку екрана, щоб менше відволікатися та легше фокусуватися на тексті.

📖 Назвали найстильніші дизайнерські рішення в області видавництва.

Міжнародний конкурс книжкового дизайну Ukrainian Young Book Design Awards оголосив цьогорічних переможців. Організатором виступило видавництво «Основи» разом зі студією L / Y.
Пропонуємо ознайомитися із зображеннями книжок-переможців.

Категорія «Концепт книги» Гран-прі і головний приз 500 євро: Тетяна Калюжна. The Beginner’s Guide to Depression.


«Верстка»: Тетяна Войналович. GENERATIONS.


«Ілюстрації»:Серафима Шпінь. Story of Adam and Eve.


«Обкладинка книги»: Регіна Вітаний. One Minute Stories

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ