Кіберспорт, забруднення повітря та метеорит: дайджест останній подій

0
1952
Фото: the-village.com.ua

☄️ Kazka зняли кліп про Чорнобильську трагедію

Український гурт Kazka долучився до міжнародного проєкту «Звуки Чорнобиля», що у 2018-му створив митець Валерій Коршунов. Тоді він зібрав аудіобібліотеку звуків зони відчуження, серед яких тріск дозиметра, скрип колеса огляду в Прип’яті, шум рудого лісу, відлуння. Коршунов закликав музикантів використати ці записи для створення треків про Чорнобильську трагедію та зняти кліпи у її зоні. Серед артистів, що відкликалися – Стасік, Сергій Міхалок і Олександр Чемеров, KRUTЬ, Atomic Simao, «Вагоновожатые», Gus Gus та Kazka.

Kazka, автори хіта «Плакала», випустили кліп «Острів» цього тижня, режисеркою виступила Марія Коростельова. Його фільмування відбувалися протягом доби, а виробництво в цілому також не зайняло багато часу.

– Це було не дуже важко, коли щось дуже подобається і ти гориш цією ідеєю, то пісні створюються дуже швидко. Цю пісню ми зробили десь за тиждень. Слова написала наша беквокалістка і моя подружка Ярина Сізик. Вона створила вірш десь за два дні, і ми навіть нічого не міняли, хоча дуже часто в інших піснях перекроювали весь текст. Музику писали ми всі разом, але, звичайно, нашим ідейним майстром був Сергій Ранов. Він використав дуже багато звуків, і реально весь трек наповнений, точніше, весь він зроблений із «відгомонів» Чорнобиля. Дуже чітко чути звук телефона в реакторі й лічильника Гейгера, – розповіла солістка Олександра Заріцька.

Кадр з кліпу “Острів”.

☄️ З іншим забрудненням атмосфери зіштовхнулася наша столиця. 29 жовтня Київ потрапив до антирейтингу з рівнем забруднення повітря на третє місце, уступивши лише Делі та Лахору. Про це свідчать дані порталу Iqair. Спеціалісти відзначають, що Київський рівень забруднення перевищує норму втричі – 159 проти 50.

☄️ У Києві побудують арену для кіберспорту. Ще одну.

Наприкінці 2020-го біля ст. м. Почайна компанія Global Esports Solutions відкриє кіберарену. Її площа складатиме 500 м², доступ буде цілодобовим, а відкриття відбудеться одразу ж після зняття карантинних обмежень. Перший турнір планують провести в січні 2021 року.
У приміщенні представлять три основні зони: Gamer (85 ігрових комп’ютерів із кабінками для індивідуального й групового навчання), Pro (10 комп’ютерів і VIP-приміщення для навчання, розраховані на 5 комп’ютерів), Streamer (стрімінг-руми).

Пропонуємо також ознайомитися із нашим матеріалом про кіберспорт в Україні.

☄️ Стрімінг зачепив і Facebook.

Компанія Facebook запустила стрімінгову платформу Gaming, що буде безкоштовною для користувачів їхньої соцмережі. Керівником проєкту став Джейсон Рубін, розробник культової гри Crash Bandicoot.
Геймінг буде хмарним, тобто реалізується за допомогою віддаленого доступу. Користувачам не доведеться купувати дороге обладнання, щоб пограти, бо сам процес буде відбуватися на комп’ютерах компанії, і транслюватиметься на телефон у форматі онлайн.
Пробне тестування платформи проходить в США. Технологія Facebook Gaming доступна на Android-смартфонах. На старті проєкту користувачі можуть безкоштовно зіграти в такі мобільні ігри: Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale і WWE SuperCard.

☄️ Науковці виявили ознаки життя на метеориті.

На метеориті, що впав у Мічигані в 2018 році, знайшли позаземні вуглеводні, сірчисті й азотовмісні сполуки. Про це повідомляє «Новое Время».
– Цей метеорит особливий, тому що він впав у замерзле озеро. Його швидко відновили. Він був чистий. Ми побачили, що мінерали не сильно змінилися, а пізніше виявили, що в ньому міститься багатий запас позаземних органічних сполук. Ці види органічних сполук, ймовірно, були доставлені на ранню Землю метеоритами і, можливо, зробили внесок у розвиток життя на планеті, – сказав доктор Філіп Хек, куратор Польового музею і дослідник з університету Чикаго.

Аналіз ізотопів гелію, неону і аргону (3He, 21Ne і 38Ar) показав, що метеорит піддавався впливу космічних променів протягом 12 млн років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ