Дайджест останніх подій: прожектори над Києвом та психологічна допомога постраждалим від пандемії

0
1329

🌿 Фільм «Ціна правди» про голодомор в Україні потрапив до переліку найкращих стрічок 2019 року за версією британської газети The Guardian. Картина розповідає про Гарета Джонса, журналіста з Вельса, що у 1930-ті подорожував СРСР та повідомив світові про масовий голод в нашій державі. «Ціна правди» – продукт спільного виробництва України, Польщі та Великобританії. Режисеркою виступила 71-річна полька Агнешка Холанд.

Окрім того в топ-30 головних фільмів року потрапили «Маяк» Роберта Егерса, «Паразити» Пон Чжун Хо, «Портрет дівчини у вогні» Селін Сьямма, «1917» Сема Мендеса, скандальна російська стрічка «Дау: Наташа» та інші.

Кадр з фільму “Ціна правди”.

🌿 В Україні вийшла перша книжка-казка про Covid-19«Робі та злюка в короні». Її написала дитяча авторка Галина Буділова. За сюжетом, діти Мія та Платон вже три тижні сидять на карантині та не знають, чим зайнятися. Мама знаходить для них коробку зі старими іграшками, що припадали пилом на балконі. Серед них і Робі – старий робот-лікар. Він займався самоосвітою, тому знає відповіді на усі запитання про здоров’я та пандемію.

«Ідея написати книгу виникла, коли вперше продовжили карантин. Я зрозуміла, що це надовго і швидко дістатися дитячого садочка не вдасться: у мене двоє дітей, старшому 4 роки, а молодшому на той момент було три місяці. Я зрозуміла, що треба щось робити, бо дітям потрібно доносити інформацію, що відбувається: чому ми не ходимо на майданчики, не відвідуємо садочок, не можемо піти в магазин. Треба було на все це відповідати. Почали з’являтися мультики за кордоном на цю тему, але книжок ще не було. Я зрозуміла, що треба брати в свої руки і щось робити для наших дітей», — каже Буділова.

🌿 В Україні з’явився новий проєкт «Розкажи мені». Це безкоштовна платформа підтримки та психологічної допомоги людям, що постраждали від пандемії й фінансової кризи. Її засновники – Інститут когнітивного моделювання спільно з Моз та українським підрозділом Червоного Хреста. Керівниця Інституту когнітивного моделювання Світлана Павелецька розповідає, що коли людина стикається з депресією, вона  часто не знає, до кого звернутися, тому звертається не до психологів, а до друзів і знайомих. «Розкажи мені» – це проєкт, який повинен допомогти налагодити діалог людини з собою з допомогою досвідченого психолога.

Звернутися до спеціалістів проекту можна на офіційному сайті. Людині необхідно лише вказати персональні дані, описати свою проблему та обрати зручний час для проведення сеансу.

🌿 У Google тепер можна скопіювати текст, що написаний від руки. У цьому допоможе додаток Lens. Необхідно запустити програму, навести камеру на текст, який ви написали. Lens дозволяє скопіювати цей текст та вставити у Google Docs на комп’ютері.

🌿 У Києві підсвітили небо прожекторами – це акція у підтримку концертної індустрії. У флеш-мобі  взяли участь найбільш подієві локації – Поштова площа, Маріїнський парк, ВДНГ та територія Музею історії України на Десятинній. Організатори розповідають, що кафе та ресторанам дозволили облаштувати літні майданчики, а перукарям − попередній запис з вимогами дистанції. Проте, сфера культурних індустрій  «у забутті».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ