“Букер”, повітряні кулі та Twitter: дайджест

0
2302
Фото: karabas.com

🎈 Назвали лауреата Букерівської премії 2020.

Їм став шотландсько-американський письменник Дуґлас Стюарт. Його відзначений роман Shuggie Bain розповідає про дорослішання хлопчика у Глазго в 1980-ті. Це автобіографічна робота, головною темою якої є відносини дитини та матері, що бореться із алкозалежністю. Від цієї проблеми вона і померла, коли Дуґласу було 16.

До цього у Дуґласа Стюарта склалася успішна кар’єра дизайнера одягу, він працював з брендами Calvin Klein, Ralph Lauren і Gap. Писати почав лише 10 років тому у вільний від основної роботи час.

Фото: osnmedia.ru

🎈 Українці покращили рівень володіння англійською.

Тепер рівень володіння англійською мовою серед українців досяг середнього, який дозволяє писати робочі листи та розуміти тексти пісень. Про це повідомляє світовий рейтинг EF EPI. Цьогоріч Україна посіла в ньому 44-те місце зі 100 (у 2019-му займала 49-ту позицію). Поруч з Україною в рейтингу Афганістан (43 місце) та Макао, Китай (45 місце).

Серед лідерів – Нідерланди, Данія, Фінляндія, Швеція, Норвегія.

 

🎈 Можливо, ви шукали цю пісню.

Сервіс для розпізнавання музики Shazam створив плейліст з сотні треків, які найчастіше шукали користувачі за всю його історію. Ознайомитися можна за посиланням.  Перше місце дісталося пісні Dance Monkey австралійської співачки Tones And I. У сервісі Shazam композицію шукали 36,6 мільйона разів.

Tones and I. Фото: yho.moe

 

🎈 У Києві пройде фестиваль повітряних куль.

Фестиваль «Монгольф’єрія» відбудеться у столичному ВДНГ  26-27 листопада. Це перша подія такого формату, що проводитиметься в Україні. Глядачі зможуть не тільки спостерігати за яскравими кулями, розмір яких сягає масштабів багатоповерхівки, але й піднятися на одній з них на 30-метрову висоту.

Ціна входу – 75 грн.

 

🎈 У Twitter тепер можна завантажувати сторіз.

Соціальна мережа Twitter презентувала нову функцію – Fleets. Вона нагадує звичні «сторіз», що популярні в Instagram та Snapchat. Це повідомлення, що зникають через 24 години. Їх неможливо лайкнути або зробити перепост. Адміністратори повідомляють, що скоро додадуть ще й стікери та можливість ведення живих трансляцій.

Нагадуємо, що у минулому дайджесті ми писали про нову функцію Instagram – можливість завантажити короткі відео, які нагадують формат TikTok.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ