Бранці Кремля та віртуальний музей Франка: дайджест

0
2174

📱 Врятуватися за допомогою Google Maps.

Технологія Google-мап допомагатиме людям сховатися від натовпу, і можливо –  від Covid-19. Користувачі зможуть планувати маршрут так, щоб оминати небезпечні місця. У цьому допоможе оновлений функціонал програми – тепер користувач зможе побачити кількість людей у будь-якій локації. Спираючись на це вирішити, чи потрібно туди йти.

Функція була доступною починаючи з 2016-го, але популярністю не користувалася. Тому адміністратори тимчасово прибрали її з опцій, і повернули тільки у розпал пандемії.

📱 Netflix знімає документалку про протести у Білорусі.

Фільмування відбувається у Києві, Вільнюсі та Мінську. Про це повідомив Франак Вячорка, радник білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської.

«Уже два місяці британці знімають документальний фільм чи серіал про білоруські протести, що має вийти на Netflix», – сказав він. Серед персонажів стрічки – протестувальники, Координаційна рада та сама Тихановська.

📱 Відкрили віртуальний музей Івана Франка.

У його діяльність входять 3D-тури залами квартири письменника та аудіо супровід різними мовами. Розробкою займався. Міжнародний фонд Франка за підтримки Українського культурного фонду.

Музей складається з 5 залів. Перша «Іван Франко в Києві» описує життя письменника у столиці 1885-го, 1886-го і 1909 року. Друга «Нащадки Франка» – про його дітей та онуків. Третя «Тарас Франко» – про другого сина, який  у 1950-1971 рр. жив у цій квартирі. Четверта «Іван Франко в малярських практиках сина» – про невідому колекцію робіт Тараса. П’ята «Проєкти Міжнародного фонду Івана Франка» – про діяльність фонду.

Прогулятися по віртуальному музею можна на порталі frankovi.com.ua.

📱 Додаток привертає увагу до бранців Кремля.

Презентували мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, що яскраво ілюструє, у яких умовах утримуються незаконно ув’язнені українці  у Росії та окупованому Криму.   Також програма привертає увагу до системного порушення Російською Федерацією прав людини. Технічно це виглядає як 11-хвилинна технологія доповненої реальності з історіями українських полонених — від обставин арешту до життя у колонії та повернення додому.

«Важко повірити в те, що після всіх трагічних подій, які пережив світ у ХХ сторіччі, після десятиріч боротьби за демократичні цінності – у нашій реальності досі існують політичні в’язні. Україна набагато більше, ніж останні шість років, перебуває у стані інформаційної війни. #PrisonersVoice – це рука допомоги, внесок у немовчання, який може зробити кожен з нас», – пише Юлія Федів, виконавча директорка Українського культурного фонду, який підтримував реалізацію проєкту. Основний же пласт роботи проробила ГО «Інтерньюз-Україна».

📱 Оголосили результати премії «Кіноколо».

«Кіноколо» – це національна премія кінокритиків, що проводиться у столичному кінотеатрі «Жовтень» на відкритті фестивалю «Київський тиждень критики». Вони назвали найкращі українські фільми року.

Повний список лауреатів:

🎬 Найкращий повнометражний ігровий фільм – “Атлантида”, режисер Валентин Васянович, продюсери Валентин Васянович, Ія Мислицька, Володимир Яценко;

🎬 Найкращий режисер – Валентин Васянович, “Атлантида”;

🎬 Відкриття року – “Погані дороги”, реж. Наталка Ворожбит, прод. Юрій Мінзянов, Дмитро Мінзянов;

🎬 Найкращий документальний фільм – “Земля блакитна, ніби апельсин”, реж. Ірина Цілик, прод. Анна Капустіна;

🎬 Найкращий анімаційний фільм – “Віктор_Робот”, реж. Анатолій Лавренішин, прод. Олена Голубєва;

🎬 Найкращий короткометражний ігровий фільм – “Нетерпимість”, реж. і прод. Станіслав Битюцький;

🎬 Найкращий актор – Юрій Кулініч, “Погані дороги”;

🎬 Найкраща акторка – Оксана Черкашина, “Погані дороги”.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ